Poskytněte svým zaměstnancům podporu v oblasti psychického zdraví

Mnozí zaměstnavatelé si čím dál více uvědomují důležitost péče psychického zdraví svých zaměstnanců, aby se vyhnuli poklesu produktivity a zabránili vyhoření z práce. Psychické zdraví v práci není jen otázkou pracoviště, protože se přelévá do osobního života lidí, zejména těch, kteří pracují z domova. Nedostatek spánku, špatné fyzické zdraví, snížená domácí pohoda, utrpení v rodinných vztazích nebo izolace od přátel a mnoho dalších, jsou důvodem, kdy se mohou u zaměstnance rozvinout psychické problémy.

Podpora psychického zdraví a předcházení duševních problémů v zaměstnání je důležitý krok nejen k menším ztrátám firem, ale především ke spokojenosti a celkovému zdraví zaměstnanců.

EC051 essential college Psychické zdraví zaměstnanců

Co získá zaměstnavatel vstupem zaměstnance do programu Rekonstrukce identity?

  • Díky zvyšování psychické odolnosti zvládne zaměstnanec ustát snadněji neustálé nároky na zvyšování kvalifikace formou dalšího vzdělávání nebo získávání mezioborových zkušeností.
  • Zlepšením koncentrace zvládne zaměstnanec lépe práci s velkým množstvím a různého typu dat z informačních systémů.
  • Posílením odolnosti vůči stresu a syndromu vyhoření, depresi či patologických návykových poruch, zvládne zaměstnanec snadněji časté změny a nepředvídavost procesů kladoucí důraz na odolnost.
  • Díky pravidelné psychické hygieně zvládne zaměstnanec snadněji riziko rozvoje chronického únavového syndromu při práci s digitálními technologiemi zvyšující potřebu následné mezilidské interakce v době i mimo pracovní dobu.
  • Zvyšováním psychické odolnosti a schopnosti zvládat stres ustojí zaměstnanec snadněji zvyšující se nárok na schopnost přizpůsobení se (flexibilitu) a rychlost práce.
  • Díky naučeným technikám konstruktivní komunikace bude schopen zaměstnanec zvládat zřetelněji komunikovat a navazovat zdravé vztahy.
Foto c.1 essential college Psychické zdraví zaměstnanců

Objednejte se na bezplatnou konzultaci (půl hodiny)

    Pečujeme o tyto firmy